מי  אנחנו?

גליה מימרן. במבט רחב, אני יכולה לראות איך עבודותיי השונות ותחומי הלימוד השונים שאספתי במשך השנים, שלא תמיד נראו קשורים זה לזה, הובילו אותי לכתיבת סיפורי חיים וביוגרפיות. השביל כל כך ברור עכשיו, עד שמדי פעם עולה השאלה, ביני לבין עצמי, אז איך לא הגעתי קודם? אבל, כנראה, כל דבר מגיע בזמנו.galiamos

יש לי ניסיון רב בכתיבה, בעריכה ובשכתוב גם לעיתונות הכתובה וגם לאינטרנט, ובעברי הרחוק, גם שרתתי ככתבת בגלי צה”ל.

למדתי עיצוב גרפי והפקת דפוס ועבדתי כגרפיקאית.

לימדתי אנשים מבוגרים, ומבוגרים מאוד, מחשבים. נהנית ללמד בקצב אחר ולפתוח חלון לאפשרויות חדשות ולא מוכרות.

יש לי תואר ראשון בפסיכולוגיה, בהצטיינות.

אני גם אמא לשלוש בנות, בת להוריי ו(הייתי) נכדה לסבי ולסבתותי.

אני אוהבת להקשיב וגם לשאול, אוהבת מילים ומה שביניהן. הכל, בשמחה ובסבלנות.


אביבה ברגמן. אני כותבת זה שנים רבות – סיפורים קצרים, נובלות, שירה ואפילו רומן הממתין בסבלנות במגרה.  פרסמתי הן במדיה המודפסת והן במדיה המקוונת, ועותק של אחת מהביוגרפיות המשפחתיות שכתבתי מונח היום על מדפיה של ספריית “יד ושם”.

%d7%90%d7%91%d7%99%d7%91%d7%94החיים הם “סיפור טוב”, וחשוב לספר היטב: בביוגרפיות ובסיפורי חיים מדובר, אמנם, במאורעות שהיו, אבל יש להדגיש נקודות שיש בהן עניין, למצוא את “חוט השני” המקשר בין אירועים שונים, למזג יחד מספר קולות ולצייר בצבעים חיים גיבורים בשר ודם –  מעשיהם, הרהוריהם, שאיפותיהם שהתממשו ואלה שעוד תוגשמנה…

לא פעם אנו מתבוננים בתמונות המסודרות באלבום (או בתמונות המגובּבות באי סדר בתוך קופסת נעליים ישנה…) ותוהים מיהו האדם העומד לצדו של סבא, מה פשר החיוך של סבתא ומתי ביקרו אבא ואמא בכותל… גם תמונות שלנו עשויות להפתיע אותנו ולהותיר אותנו ללא תשובה.

בזמן העבודה על הספר מתעוררים זיכרונות רדומים, ו”קופסת הנעליים” הופכת אט-אט לאלבום. כיוון שיש לי חיבה מיוחדת להיסטוריה, אני נוהגת לשלב בסיפור האישי גם קונטקסט היסטורי. לספר, שבין דפיו נמצא סיפור חייך, יש ערך מוסף. כבר אין מדובר באוסף של תמונות, אלא במארג בעל משמעות.

בנימה אישית:

אני סקרנית מטבעי, אוהבת לשמוע, נהנית ללמוד, ומזדהה עמוקות עם סיפוריהם של אנשים. אירועי חייהם, המלווים אותי ביום, אינם מרפים ממני לעתים גם בלילה ומופיעים בחלומותיי.

מלאכת הסיפור, יותר מכל דבר אחר, היא עניין של הלב, וכאשר הזמינה אותי גליה להצטרף ל”סיפור משפחתי”, היה זה ככפפה ליד מושטת. אשמח להיות ה”יד” שלכם ברקמה עדינה ומורכבת זו.


לפרטים נוספים, לכתיבת סיפור חיים וביוגרפיה, מוזמנים להתקשר לטל. 050-8338699

ליצירת קשר דרך האתר לחצו כאן

2 תגובות בנושא מי  אנחנו?

  1. מאת מיכל‏:

    מבקשת ליצור קשר

  2. מאת ברכה שרף‏:

    מבקשת לדעת עלות של כתיבת סיפור חיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *