#2 מה זה EFT?

פוסט 2# על שיטת EFT – כל מה שהיה לי ברור שכולם יודעים וגיליתי שממש לא.

מעבר ליכולת (המופלאה) של השיטה לשמש כעזרה ראשונה במצבים של לחץ, סטרס וכאב – היכולת הבאמת מופלאה של השיטה הזו היא קילוף השכבות. ההגעה המהירה ועם זאת עדינה, אל שורש הקושי שלנו.

כשאנחנו פונים לטפל בעצמנו (גם אני, ברור), זה בדרך כלל כשיש קושי או בעיה שכבר אי אפשר להתעלם מהם והם דורשים באופן ברור את תשומת ליבנו, את התייחסותנו.

הקושי – יכול להופיע בהרבה צורות: כאב פיזי בגוף, חרדה, סטרס מתמשך, מחלות אוטואימוניות, מינוס כרוני בבנק, תסכול ביחסים, חוסר דאגה לגוף שלנו. אבל הבעיות האלה, גם כשהן מאוד מאוד אמיתיות ונוכחות – הן בעיקר סימפטומים. המציאות שאנחנו חווים עכשיו, מה שיש בה או אין בה, היא תוצאה של כל מה שלמדנו, הטמענו, חזרנו שוב ושוב, האמנו, בנינו כחומות הגנה על ליבנו, על נפשנו.

דוגמה קצת עתיקה – מכונות כתיבה – זוכרים? כשלוחצים על כל אות, נשלח זרוע מתכת ומטביעה את האות על הדף. ונגיד שכל פעם שאנחנו מדפיסים את האות "ל" היא יוצאת עם לכלוך, עם כתם ליד. אז בפעם הראשונה שזה קורה – אולי נקח טיפקס (מישהו עוד משתמש בזה??) ונמחק את הלכלוך. אולי נזרוק את הדף ונתחיל מחדש.

אבל – הפלא ופלא – גם בפעם הזו כשנכתוב את האות "ל" היא תצא עם לכלוך, וגם אם גם הפעם נמחק או נזרוק – הרי לא יעזור. הלכלוך נמצא במכונת כתיבה. אם לא נתייחס למקור – הכתם ימשיך להופיע!

אותו מנגנון פועל גם בחיים שלנו. אם אנחנו רוצים ליצור משהו בחיינו – לכתוב לעצמנו משהו חדש – בבריאות, ביחסים, במצב הכלכלי, בבית שלנו, בעבודה, בעסק – אם לא נתייחס למה שבאמת יוצר את הבעיה – הוא ימשיך להופיע שוב ושוב. אולי הוא ישתנה קצת, אולי יעבור לאות ליד, אולי הוא לא יראה לזמן מה – אבל קרוב לודאי שהוא ישאר.

בפוסטים הבאים – מהם הכתמים האלה ואיך זה מתגלה בטיפול. הדברים שבאמת תוקעים אותנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *