כתיבה ודפי בוקר

השילוב בין כתיבה לבין (EFT (emotional freedom technique הוא מבחינתי שילוב שמביא איתו ניסים. ממש ככה. בכתיבה יש כוח ריפוי גדול – התקרבות לעצמנו, הקשבה והכרה במחשבות וברגשות שמתרוצצים בקרבנו, לרוב שוב ושוב ושוב. הכתיבה איטית מהמחשבה, וזה מחייב אותנו להאט קצת ולראות, להקשיב.

דפי בוקר

דפי בוקר זהו כלי אותו מציעה ג'וליה קמרון בספרה "דרך האומן", כחלק מהדרך להתקרב ולהוציא את היצירתיות שבנו. בכתיבה הזו יש כוח עצום.

קמרון מציעה בכל בוקר (אני לפעמים גם כותבת בערב, מתי שיוצא) לכתוב בכתב יד שלושה עמודים מלאים של כל מה שרץ לנו בראש באותו רגע. זה לא צריך להיות מעניין, זה לא צריך להיות כתוב נכון, זה לא צריך להיות חיובי או נחמד, זה לא צריך להיות שום דבר. אף אחד לא הולך לקרוא את זה אחר כך. גם אתם לא.

אז מה כן?

אפשר לכתוב הכל, לכתוב ולא להפסיק: על כל המשימות שיש לי היום, על מי שעצבן אותי, רשימה לסופר. הכל! ואם לא עולה שום דבר אפשר לכתוב כמה שורות של – אין לי מה לכתוב. העיקר לכתוב בלי להפסיק, בלי לבקר ובלי לשפוט.

זה סוג של ניקוי כל הרעשים שיש לנו בראש, ואחרי שהם מתנקים, יש מקום לדברים חדשים להתגלות: הבנות, חיבור בין דברים שעד עכשיו לא נראו קשורים, זכרונות שהתחבאו, רעיונות מעולים לעסק ומה לא.

חשוב מאוד לכתוב 3 עמודים. כן, זה הרבה, זה יכול לקחת 20-30 דקות, אבל זה שווה כל דקה. מניסיון, ההבנות הכי עמוקות והעונות הכי שווים מגיעים אי שם באמצע הדף השלישי.

השילוב בין הכתיבה לבין (EFT (emotional freedom technique – מאפשר ניקוי עמוק, גילוי של אמונות ורגשות חבויים ופינוי מקום לדברים חדשים.