טיפול בשיטת EFT \ טאפינג

Emotional Freedom Technique

שיטת EFT היא שיטה המשלבת מזרח ומערב ומתבססת על הרפואה הסינית, אלא שבניגוד לעבודה עם מחטים – כמו בדיקור, הטיפול נעשה בתיפוף (Taping) עם האצבעות על נקודות שהן קצות מרידיאנים (מסלולי אנרגיה בגוף, על פי הרפואה הסינית).

 

מתי מתאים להשתמש בשיטת EFT?

למען האמת, אפשר להשתמש בשיטת EFT כמעט לכל דבר. הסימפטומים יכולים להיות מגוונים מאוד: מחלות כרוניות, כאבים כרוניים, חרדה, סטרס, תחושת תקיעות ביחסים – עם הגוף שלנו, עם המשקל, עם הקרובים לנו, עם העבדה, עם העסק, עם הבנק, עם כסף.

הסימפטומים יכולים להיות שונים – אבל ההנחה היא כי בשורש הדברים תמיד נמצא אירוע או אירועים לא פתורים שיוצרים את הקושי. זו לא בהכרח טראומה גדולה, אבל זה אירוע שהשאיר בנו חותמת ומאז משפיע עלינו.

 

הניסיון עם השיטה מראה הצלחה ושיפור במגוון תחומים:

בתחום הפיזי – כאבים וכאבים כרוניים, בעיות גב, טרשת נפוצה, אלרגיות ועוד

בתחום הנפש-רגש – פוביות, חרדות, תחושת תקיעות, קושי ביחסים, סטרס ולחץ, ניהול זמן, ניהול כעסים, דכאון ועוד

 תחומים נוספים – ירידה במשקל, ערך עצמי, מצב כלכלי, מציאת זוגיות, קבלת החלטות, אהבה עצמית

המפגשים בכרכור או דרך המחשב (זום / מסנג'ר)

על שיטת EFT \ טאפינג

את השיטה יצר ד"ר רוג' קלאהן, פסיכולוג אמריקני, בשנות ה-80 של המאה הקודמת. אחד התלמידים שלו – גרי קרייג, מהנדס בעל הסמכה מאוניסרסיטת סטנפורד – יצר פרוטוקלים קלים יותר לשימוש – וכך משתמשים בשיטה כיום.

השיטה מצליחה יחסית במהירות, ויחד עם זאת בעדינות – להגיע אל עומק הדברים – לרפא ולשפר את מה שבאמת מפריע ותוקע אותנו בחיים. השינוי הוא לא רק בסימפטומים אלא בעיקר בסיבה להם.

עבורי, השיטה הזו יצרה שינוי עמוק ואמיתי בחיים, ואני רואה זאת קורה שוב ושוב גם בקליניקה.

כמה מילים עלי

נעים להכיר, שמי גליה מימרן.

אני פוסעת בנתיב של לימוד עצמי והעולם כבר למעלה מ-30 שנה. יצאתי לדרך בגיל 16. זו הייתה הדרך שלי לשרוד בתוך מציאות חיי ומשפחתי. ולמרות מה שהחיים זימנו לי, והם זימנו, מעולם לא ויתרתי על הרצון לחיים טובים, שמחים ומלאים.

החוט שהוביל אותי היה החיפוש אחר השמחה שלי, והיא נמצאה.

 

במשך למעלה מ-10 שנים הוצאתי לאור סיפורי חיים וביוגרפיות. אל הכתיבה הצטרפו בשנים האחרונות גם הליווי וההנחייה – עבודה בעיקר עם השיטה המופלאה הזו – EFT – Emotional Freedom Technique. בשבילי – השיטה הזו הצליחה לרפא מקומות שכבר חשבתי שלא ישנו יותר. מקומות של כאב עמוק.

החוט המקשר בין כל אלה הוא שאלה בסיסית: מה הסיפור שלך? התשובות מגוונות מרתקות.

 

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, בהצטיינות.

הסמכת EFT Practitioner מטעם –  EFT International, UK

בוגרת הקורס – "קול הבמה שלך" של רחלי ראובן, הכשרת מנחות/ים לליווי וריפוי אנשים על ידי סיפורי חיים.

אני גם אמא לשלוש בנות מתבגרות וכלבה. גרה בכרכור.  אוהבת להקשיב וגם לשאול, אוהבת ללמוד, לרפא ולהרפא.

המלצות

פרגון יומי והמלצה חמה מהתנור לגליה מימרן, מטפלת eft ולשיטה שהיא מביאה.
שיחררה ממני דפוס ופחד עמוק ומקובע שליווה אותי מאז ומעולם.

והיום, כשהייתי צריכה לחצות את הנהר גיליתי שלא היו בו מים בכלל. אפס חששות ורק התרגשות טובה. שום תסמינים אליהם הייתי רגילה. ובאמת שמדובר על לייפ טיים… מפתיע בעוצמה וכולי הודיה.
שווווה זהב.

ג.

גליה, 

רציתי להודות לך על תיפופי הקסם שלך.. כאב ראש שהלך וגדל הפך בלתי נסבל בזמן שהנחתי מעגל נשים. במקרה או שלא במקרה ישבת לידי, ובהפסקה הצעת את עזרתך. חייבת להודות שקצת הצחיק אותי לתופף ככה על הפנים אבל זרמתי.. בהתחלה ניתה הקלה אבל הכאב לא נעלם, אז שאלת אותי עוס כמה שאלות ודייקת את הבקשה מהגוף ואז כמו קסם הכאב היה כלא היה.. כל זה בתוך כמה דקות..
השיטה הזו מסקרנת ביותר אבל בטוחה שהדיוק שלך הוא שחולל את הקסם..
תודה ❤

ד.

במסע ההחלמה שלי מטרשת, הגעתי לסשנים של EFT  עם גליה.

הכרתי את השיטה שנים רבות לפני , ותרגלתי מדי פעם לבד, אבל עם גליה הרגשתי שיש כאן משהו אחר.

גליה יודעת לנווט את הסשן, ברגישות ותמיד מביאה נקודות שפותחות משהו שמאפשר התקדמות רבה, גם ובעיקר במקומות שמבחינתי אינם אפשריים לריפוי…

סבלתי שנים רבות מחולשה בהליכה, שהתעצמה עם הטרשת, עד שכבר לא יכולתי ללכת למרחקים ללא קלנועית…. כשהעליתי את החולשה הזו בסשן עם גליה- זה היה מין- במילא זה לא יעזור… אבל נעשה ונראה.

להפתעתי, החולשה נעלמה. אחרי סשן אחד.

שבועות רבים לאחר הסשן- עוד הייתי בודקת בחשש אם לא חזרה חולשה- היא לא חזרה.

א.

גליה היקרה.
תודה רבה על הסשנים בשיטת EFT.
דרך הפעולה בשיטה הזאת בהחלט הביאה אותי למקום הרבה יותר נינוח ולבהירות, הורידה ממני המון לחצים וחרדות.
השיטה ניקתה אותי אנרגטית ופינתה מקום לדרכי פעולה חדשות.
אין ספק שזה היה כמו קסם.
ואני מרגישה עד היום את הדהודי הטיפול ממקום נפלא ומאיר.
תודה מעומק ליבי על הסשנים שנתנו לי את האפשרות לנשום ולא להיות בחרדות.
תודה רבה ❤

א.

במהלך הטיפול עלה נושא הכסף, והתקיעות מסביב לו והתקיעות מסביב לכל נושא פרנסה וקריירה.

יש לי מקצוע מאד מיוחד שאני מאד טובה בו, עם ניסיון של למעלה מ-30 שנה והערכה והצלחות, אבל אף פעם לא הצלחתי ממש להתפרנס ברווחה ולהביא את כל היכולת שלי לידי ביטוי.

גליה הציעה שנעשה דימיון מודרך והסכמתי.

היא הנחתה לסיטואציה מסויימת ושם היה ברור שהחוויה שלי הייתה – שפשוט אין שם אף אחד. אף אחד לא רואה, לא מקשיב, לא מתעניין… אז בשביל מה ובשביל מי לתת את מה שיש לי לתת?

אח"כ בתרגול ה EFT עלה עוד רובד עמוק מאד, שהעלה הרבה דמעות ושחרור. היה ברור לי ולגליה שזה משפט מפתח בחיים שלי, בחירה לא מודעת שמלווה אותי שנים רבות ושלמעשה מסכלת כל ניסיון שלי לפרוץ, להשפיע, להצליח….

זה עשה שינוי גדול בהכל ואני כבר עכשיו הולכת לעבוד עם מאמנת עסקית על איך לבנות את העסק שלי בגדול וזו פעם ראשונה שאני מרגישה שזה אפשרי ושזה מגיע לי….

א.

היי גליה ערב טוב,

רציתי לשתף אותך ולספר שאתמול עברתי את הטסט שלי! ויש לי רישיון נהיגה!
בנוסף, אני רוצה להודות לך על השיטה המדהימה להורדת לחץ שלימדת אותי. תופפתי כל ערב וגם ממש שניה לפני שהתחיל הטסט, הייתי רגועה ושלווה והמבחן היה מושלם! המון המון תודה ❣❣

ע.

איך נוצרה שיטת EFT?

כמו הרבה דברים טובים – גם שיטת EFT הומצאה במקרה. ד”ר רוג’ר קלהאן, פסיכולוג קליני, טיפל במרי כבר תקופה ארוכה ללא הצלחה. מרי סבלה מפובית מים. לא סתם פוביה, מרי פחד מאמבטיה, מגשם, מבריכות. הפוביה, ממנה סבלה מילדות, היתה כה עזה עד שהיא לא הצליחה לקלח את שני ילדיה. ד”ר קלהאן ניסה את כל השיטות שהכיר, כולל היפנוזה, שיטות קוגניטיביות ועוד, אך ללא הועיל. הפוביה נשארה כמעט בדיוק באותה רמה.

במהלך התקופה בה טיפל במרי, למד ד”ר קלהאן על מערכת המרידיאנים, מערכת ערוצי האנרגיה בגוף, על פי הרפואה הסינית. כל מרידיאן מקושר לאיבר מסוים בגוף, ולכל מרידיאן נקודת קצה. ברפואה הסינית, על ידי דיקור או לחיצות, משחררים אנרגיה תקועה בגוף כדי להביא לריפוי.

במהלך אחת הפגישות עם מרי, היא אמרה שרק המחשבה על מים גורמת לה לתחושה נוראית בבטן. ד”ר קלהאן חשב שאולי יוכל להקל עליה, והציע לה לתופף על הנקודה שהיא קצה המרידיאן של הבטן. מרי תופפה באצבעותיה למשך כמה דקות על נקודת הקצה ולהפתעת שניהם, כשחשבה שוב על מים – נעלמה התחושה הנוראית שהרגישה בבטן. ולא רק התחושה הנוראית נעלמה – מרי ניגשה אל שפת הבריכה בביתו של ד”ר קלהאן – וגילתה שגם הפוביה עצמה נעלמה! אחרי שנים של טיפול, בהן הושג שיפור מינימלי, הפוביה נעלמה לאחר כמה דקות של תיפוף. נעלמה ולא שבה.

כמובן שלאחר המקרה הזה, ד”ר קלהאן העמיק את לימודיו בעניין המרידיאנים, נקודות הקצה והשילוב בין פסיכולוגיה לרפואה הסינית. הוא פיתח “סטים” של תיפוף באצבעות על קצות מרידיאנים בהתאם לבעיות שונות, על מנת לשחרר את האנרגיה התקועה הנמצאת בסיסן של בעיות אלה.

בהמשך, אחד מתלמידיו של ד”ר קלהאן, גרי קרייג, מהנדס במקצועו, הציע שלסדר התיפוף על הנקודות אין חשיבות, וניתן לתופף על כל הנקודות לכל בעיה. הוא הציע סט אחד של תיפוף, שנוגע בקצה של כל המרידיאנים המרכזיים. כך נולדה שיטת EFT.